Ekrem İmamoglu @ekremimamoglu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı | Mayor of İstanbul

Similar users

Ekrem İmamoglu photos and videos

4 days ago

Sarıyer'de boşaltılan binada kimsenin zarar görmemiş olması mutluluk verici. Ancak yapıların dayanıksızlığı ve deprem gerçeği artık tüm şehri, hatta ülkeyi ilgilendiren, milli bir konu. İstanbul'daki yapıların depreme dayanıklı hale getirilmesi için seferberlik ilan edeceğiz.

226k0
5 days ago

31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez.

504k0
6 days ago

Yaralar sarıldı, maddi manevi esnafımızın yanındayız. Ve biliyoruz ki; uzun yıllardır ihmal edilen altyapı çalışmalarını kısa sürede tamamlamamız gerekli, tamamlayacağız.

245.4k0
1 weeks ago

Dileğim ve isteğim odur ki; Allah bu ülkeyi yöneten herkese Hacı Bektaş Veli terbiyesi, sevgisi ve muhabbeti versin.

224.3k0
1 weeks ago

#17Ağustos1999 depreminin üzerinden tam 20 yıl geçti. Bu acı olayda hayatını kaybeden herkese bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Aradan bu kadar süre geçmesine rağmen depremle ilgili ciddi çalışma yapılamadı. Kentsel dönüşüm ve afete hazırlık için hep birlikte çalışacağız.

282.3k0
2 weeks ago

İstanbul'un tüm meydanlarını tarihi dokusu, çevresi ve sosyalliğiyle yeniden bu şehre kazandıracağız. Beyazıt Meydanı'nı Mimar Turgut Cansever'in 1960'lı yıllarda çizdiği projeyi esas alıp akademisyenlerin de katkısıyla hızla düzenleyeceğiz.

146.6k0
2 weeks ago

Felsefemiz çok net!‬ ‪İstanbul’u adım adım yürüyeceğiz, her şeyi yerinde inceleyeceğiz ve sonra hep birlikte çözüm üreteceğiz.

269.3k0
2 weeks ago

‪İstanbul'da oynanacak UEFA Süper Kupa Liverpool - Chelsea finali için hazırız. Tüm dünyanın izleyeceği bu karşılaşmada İstanbul olarak hep beraber iyi bir ev sahipliği yapacağız. İki takıma da başarılar.‬

194k0
2 weeks ago

Sevgili eşim ve çocuklarımla iki kıymetli yeri ziyaret ettik, bayramlaştık. Darülaceze vefa ile özdeşlemiş bir kurumumuz, buradaki misafirlerimizin yaşam dolu hallerini görünce mutlu olduk. İtfaiye ise müthiş bir özveri sembolü.

248.8k0
2 weeks ago

Bugünkü bayramlaşma ziyaretlerimize kızım Beren de eşlik etti. O da gelişmeleri yakından izliyor; evimizin diğer sakinleri de tüm İstanbullular gibi vaatlerimizin sıkı takipçisi 😊

861.1k0
2 weeks ago

Kurban Bayramı bütün İstanbul'umuza, Türkiye'mize, İslam alemine mübarek olsun. Bayram boyunca şehrimizin farklı noktalarında İstanbullularla buluşacağım, bayramlaşacağım. Yolda olanlar lütfen dikkat etsinler; herkes ailesiyle, sevdikleriyle mutlu ve huzurlu olsun.

507.1k0
2 weeks ago

‪Emanetiniz başım gözüm üstüne. Haksız YSK kararının ardından gittiğimiz bir iftar sonrası Ubeydullah Amcamız ile tanışmıştık. Onun duası ve gönlümüzdeki yeri çok kıymetli, her zaman da öyle olacak. Allah sağlık ve ömür versin. ‬

304.8k0
2 weeks ago

Saraçhane’deki İBB binamızda Avrupa’nın en büyük kütüphane ve çalışma alanının oluşturulması için çalışmalara başladık. İstanbul’un en özel noktasını artık kitap okuyan, araştırma yapan, çalışan gençler kullanacak. Şehir yönetimi ile kütüphaneyi bir araya getireceğiz.

218.9k0
3 weeks ago

İstanbulluların hakkını sonuna kadar savunacağız. İstanbul Otogarı'nın otopark kısmının İSPARK'a devri gerçekleşti. Bu alanın güvenli, temiz ve işlevli olması için hemen çalışmaya başladık. Bayram boyunca da kullanım ücretsiz olacak.

195.8k0
3 weeks ago

Mahruze Teyze ile Sultanbeyli Pazarı'nda karşılaşmıştık. "Sana börek, kete yaparım ama oy vermem" demişti, ben de kendisinden sadece hayır duasını istemiş ve ziyaret sözü vermiştim. Dün kendisine misafir olduk, kendi elleriyle kete hazırlamış, sağ olasın Mahruze Teyze.

678k0
3 weeks ago

Perşembe saat 16.00 itibariyle, tüm birimlerimizle Bayrampaşa'daki İstanbul Otogarı'nın otoparkında olacağız. Bayram vesilesiyle 9-15 Ağustos tarihleri arası şahsi araçlarıyla yakınlarını karşılayan veya yolculayan İstanbullular otoparktan ücretsiz yararlanacak.

240.4k0
3 weeks ago

Kanada Büyükelçisi Chris Cooter ile Kazdağları'nda faaliyet yürüten Kanadalı firmanın bölgede oluşturduğu tahribattan duyduğumuz kaygıyı paylaştım. Doğaya verilen zarar dünyaya verilen zarardır. Herkesin bu konuda şeffaf ve vicdanlı davranması gerekli. #KazDağlarıHepimizin

411.5k0
3 weeks ago

ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell dünkü tebrik ziyaretinde 2019 FIFA Dünya kupasını kazanan ABD Kadın Milli Takımı’nın “Dünya Şampiyonu" yazılı formasını hediye etti. Formayı belediye bünyemizdeki ve ülkemizdeki tüm kadın sporcular adına aldım. Ziyaretleri ve incelikleri için kendilerine teşekkür ederim.

360.7k0
3 weeks ago

"Osmanlı gelini olmakla iftihar ediyorum ama ben, Atatürk çocuğuyum. Atatürk çocuğu olmakla iftihar ediyorum." Bu sözler, sevgili Yılmaz Özdil ile bugün ziyaretime gelen Padişah 2. Abdülhamid’in torunu son şehzade Osman Ertuğrul’un eşi Zeynep Osman'a ait.

500.4k0
3 weeks ago

Hindistan Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya ile buluşmamız şehrimiz açısından çok verimli geçti. Mumbai ile İstanbul arasında kardeşlik bağları kuracağız, inovasyon merkezi konusunda da işbirliği yapacağız. İşbirlikleri ve samimi diyalogları için teşekkürler.

327.7k0
3 weeks ago

İstanbul’da deniz festivalleri yapacağız. Kadıköy için Belediye Başkanımız @serdildaraodabasi hazırlığa başladı. Sahil hattındaki tüm ilçelerimiz ile işbirliği yapıp, farklı alanlarda su sporları etkinlikleri ve festivaller organize edeceğiz. İstanbul buna hazır.

439.7k0
4 weeks ago

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız @yavasmansur gibi deneyimli belediye başkanlarımızla iş birliği yapıp yerel yönetimlerde çok özel ve değerli örnekler üreteceğiz.

255.1k0
4 weeks ago

‪İki şehrin de yüzü gülecek 😊 ‬ ‪

583.6k0
4 weeks ago

Bugün ziyaretimize gelen İngiltere İstanbul Başkonsolosu Judith Slater'i 14 Ağustos'ta Beşiktaş Stadı'nda oynanacak Liverpool ve Chelsea UEFA Süper Kupa Finali maçına davet ettim. Londra ve Liverpool Belediye Başkanları da davetli, İstanbul bu maça iyi bir ev sahipliği yapacak.

515.9k0
last month

Lozan Barış Antlaşması tam bağımsız Türkiye fikrinin tüm dünyaya ilanıdır. Milli mücadelenin ve antlaşmanın kahramanlarını saygıyla anıyorum.

386k0
last month

#ErzurumKongresi milli birliğimizin, beraberliğimizin ve bağımsızlığımızın inşa edildiği çok önemli bir buluşmadır. Kongrenin 100. yılında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve minnet ile anıyorum.

445.8k0
last month

Miğfer 43 yıl sonra şehidimizin kızına ulaşmıştı. Bu emanet sadece bir hatıra değil; bir adanın, kuşaktan kuşağa anlatılacak olan barışa kavuşma hikayesidir.‬ ‪ #KıbrısBarışHarekatı ’nda hayatını kaybeden şehitlerimizi ve bu mücadelenin her alandaki kahramanlarını saygıyla anıyorum.

259.9k0
last month

İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hem benim hem milyonlarca partilimizin güvenilir yol arkadaşı. İyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir doktor ve iyi bir dost. Ülke ve millet sevgisine de şahsen tanığım. Bugün, adalet duygusunun yara almayacağı bir sonuçla, Çağlayan’dan ayrılması en büyük temennim.

711.1k0
last month

Böyle güzel yüreği olan çalışanlarımızı tebrik ediyorum. İyi ki varsınız.

278.3k0
last month

Biz, halka her şeyin hesabını vereceğimizin sözünü verdik. İstanbulluların bize verdiği yetkiyi kullandırmamak için direnen yöneticiler var. İştirakler, İBB bütçesinin 2/3 ve personelinin %80’i demek. Bir avuç insanın, milletin iradesine karşı durmasına müsaade etmeyeceğiz.

506.7k0
last month

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

448.7k0
last month

İBB'deki görevinden istifa edip iştirak şirketlerinin yönetiminden bir türlü ayrılmayan ve aylardır hak etmedikleri maaşları alan idarecilere sesleniyorum; bir an önce İstanbullulara ait olan şirketlerden ellerini çekmeliler ve istifa etmeliler.

377.7k0
last month

16 milyon vatansever İstanbullu adına Atamıza söz veriyoruz; hak, hukuk ve adaletten asla vazgeçmeden tüm yurttaşlara hizmet edeceğiz. Aziz hatıran bize hep yol gösterecek.

487.6k0
Load More ↓